Linedance - Empire Sko
- Kvalitets dansesko siden 1970

Linedance

På disse sider linker vi til linedance-foreninger og klubber, samt til andre hjemmesider der er relevante at linke til i forbindelse med linedance.

Hvis I kunne tænke Jer at blive linket til, så send os en e-mail på:
empiresko@mail.dk

Jylland

Bredballe Bredballe Dancers bredballedancers.dk
Brønderslev Walk the Line walk-the-line.dk
Erslev, Mors Morsø Linedancers morsoelinedancers.dk
Esbjerg Esbjerg Country Linedance Club ecldc.dk
Fredericia Silverado Ranch Linedancers sr-linedancers.dk
Frederikshavn Kvissel Square & Line Dancers kvisseldancers.dk
Frederikshavn Linedance Frederikshavn – Sindal linedancefrederikshavn.dk
Gandrup Gandrup Linedance gandrup-linedance.dk
Gistrup Cowdancers cowdancers.dk
Give Crazy Feet crazy-feet.dk
Grenaa Kattegat Line Dance kattegatlinedance.dk
Gråsten Dance all over danceallover.dk
Gørding Gørding Linedance dusty-boots.dk
Hadsund Hadsund Linedancers hadsundlinedance.dk
Hanstholm Coast Liners coastliners.dk
Herning Hats and Boots hats-and-boots.dk
Herning Herning Linedance happylinedanceherning.dk
Hobro Forever Dancing foreverdancing.dk
Hornslet Happy Boots happyboots.dk
Horsens Crazy Horse crazyhorse.dk
Nordborg Get-In-Line get-in-line.dk
Randers Benny Ray’s Dance Studio bennyray.dk
Sindal Linedance Frederikshavn – Sindal linedancefrederikshavn.dk
Skjern Wild West Line Dance wildwestlinedance.dk
Skærbæk South – West Country Club swcc.dk
Støvring Dusty Boots dustyboots.dk
Tønder Border Line-Dance Club linedancetoender.dk
Vamdrup Arena Linedance arenalinedance.dk
Vejen Lunatic Cowboys lunatic-cowboys.dk
Ølgod Western Express Ølgod western-express-oelgod.dk
Åbenrå Lucky Boots luckyboots.dk
Ålborg Side by Side sidebyside-linedance.dk
Ålborg Western Line westernline.dk
Århus Aarhus Linedanze linedanze.dk
Aars The Outlaws theoutlaws.dk

Fyn + Ø-hav

Assens De Fynske Line Dancers defynske.dk
Fåborg De Fynske Line Dancers defynske.dk
Glamsbjerg De Fynske Line Dancers defynske.dk
Nyborg Østfyn Linedancers oestfyn-linedancers.dk
Odense Fjordholmens Linedancers fjordholmens-linedancers.dk
Odense Kilaki Linedancers kilaki-linedancers.dk
Odense Love-to-Dance love-to-dance.dk
Odense Yankee Doodle Dancers centrumlinedance.dk
Odense Shufflin’ Boots shufflinboots.dk

København og omegn

Avedøre A.I.F. Linedance aiflinedance.dk
Ballerup Ballerup Linedance
Ballerup Wild Horse wildhorse.dk
Brøndby Allround allroundlinedance.dk
Brøndby Come and Dance comeanddance.dk
Dragør Ullerup Linedance ulleruplinedance.dk
Glostrup Glostrup Linedance glostruplinedance.dk
Greve Greve Dance Center grevedc.dk
Greve Greve Linedance grevelinedance.dk
Herlev Herlev Linedance hcdc.dk
Herlev Linedance 4 Fun linedance4fun.dk
Ishøj Ishøj Linedance ishojlinedance.dk
København NV All Stars Linedance web-smed.dk/allstarslinedance
Solrød Solrød – Havdrup Linedancers solrod-havdrup-linedancer.dk
Taastrup Linie B linieb.dk
Valby Funny Boots Linedance funnyboots-linedance.dk
Vesterbro Westerbro Linedance westerbro-linedance.dk

Øvrige Sjælland, Lolland og Falster

Allerød Allerød Linedance alleroedlinedance.dk
Bjæverskov Bjæverskov Linedancers bj-linedance.dk
Frederikssund Get it on liners getitonliners.com
Frederiksund Silver Star Linedancers silverstar-linedancers.dk
Frederiksværk All of Dance allofdance.dk
Fårevejle Midwest Linedancers midwestlinedancers.dk
Haslev Haslev Linedancers haslevlinedance.dk
Helsinge Gribliners gribliners.dk
Helsingør Kronborg Linedancers kronborglinedance.dk
Helsingør Linedancers 3000 linedancers3000.dk
Holbæk Hop-a-long Liners hopalong.dk
Hundested G.D.V. Hundested Linedancers hundestedfolkedans-linedance.dk
Hørsholm De Frie Linedancers – Hørsholm defrielinedancers.dk
Kalundborg Kalu Linedance kalulinedance.dk
Kirke Hyllinge Twostep Linedancers twostep-linedancers.dk
Niverød Red Liners red-liners.dk
Nykøbing Sjælland Dancing On Line dancingonline.dk
Næstved Kickin’ Heel kickinheel.mono.net
Ringsted Happy Feet Dancers happyfeetdancers.dk
Roskilde Absolut Linedance absolut-linedance.dk
Roskilde Roskilde Square- & Linedance Club rsdc.dk
Slagelse All in One Dance allinonedance.dk
Slagelse Frontliners frontliners.dk
Stenløse Stoneless Boots Linedance stonelessboots.dk
Vordingborg Happy Feet Linedance happyfeetlinedance.dk
Vig Odsherred Linedancers odsherredslinedancers.dk
Åstrup East Coast Linedancers eastcoastlinedancers.dk

Bornholm

Gudhjem Blue Jeans Linedancers blue-jeans.dk
Klemensker Dirty Boots dirty-boots.dk
Rønne Danseklub 2000 Bornholm danseklub2000.dk

Specielle Arrangementer

Bogense Bogense Linedancetræf bogenselinedancetraef.dk
Skærbæk Linedancetræf Skærbæk kursus-fritidscenter.dk/line-dance.dk

Øvrige links

Dansk Line Dance dansklinedance.dk
Linedance Kalender linedance-kalender.dk