Linedance - Empire Sko
- Kvalitets dansesko siden 1970

Linedance

På disse sider linker vi til linedance-foreninger og klubber, samt til andre hjemmesider der er relevante at linke til i forbindelse med linedance.

Hvis I kunne tænke Jer at blive linket til, så send os en e-mail på:
empiresko@mail.dk

Jylland

Bredballe Bredballe Dancers bredballedancers.dk
Brønderslev Walk the Line walk-the-line.dk
Esbjerg Esbjerg Country Linedance Club ecldc.dk
Fredericia Silverado Ranch Linedancers sr-linedancers.dk
Frederikshavn Kvissel Square & Line Dancers kvisseldancers.dk
Frederikshavn Linedance Frederikshavn – Sindal linedancefrederikshavn.dk
Give Crazy Feet crazy-feet.dk
Grenaa Kattegat Line Dance kattegatlinedance.dk
Gråsten Dance all over danceallover.dk
Hadsund Hadsund Linedancers hadsundlinedance.dk
Herning Footloose footlooselinedancers.dk
Herning Hats and Boots hatsandbootslinedanceherning.dk
Herning Herning Linedance happylinedanceherning.dk
Hobro Forever Dancing foreverdancing.dk
Hornslet Happy Boots happyboots.dk
Horsens Crazy Horse crazyhorse.dk
Janderup Happy Footstep www.happyfootstep.dk
Sindal Linedance Frederikshavn – Sindal linedancefrederikshavn.dk
Skjern Wild West Line Dance wildwestlinedance.dk
Skærbæk South – West Country Club swcc.dk
Støvring Dusty Boots dustyboots.dk
Tønder Border Line-Dance Club linedancetoender.dk
Vejen Lunatic Cowboys lunatic-cowboys.dk
Ølgod Western Express Ølgod western-express-oelgod.dk
Åbenrå Lucky Boots luckyboots.dk
Ålborg Western Line westernline.dk
Århus Aarhus Linedanze linedanze.dk
Aars The Outlaws theoutlaws.dk

Fyn + Ø-hav

Assens De Fynske Line Dancers defynske.dk
Fåborg De Fynske Line Dancers defynske.dk
Glamsbjerg De Fynske Line Dancers defynske.dk
Nyborg Østfyn Linedancers oestfyn-linedancers.dk
Odense Love-to-Dance love-to-dance.dk
Odense Shufflin’ Boots shufflinboots.dk

København og omegn

Avedøre A.I.F. Linedance aiflinedance.dk
Ballerup Ballerup Linedance
Ballerup Wild Horse wildhorse.dk
Brøndby Allround allroundance.dk
Brøndby Come and Dance comeanddance.dk
Dragør Ullerup Linedance ulleruplinedance.dk
Frederiksberg JES Linedance jeslinedance.dk
Glostrup Glostrup Linedance glostruplinedance.dk
Greve Greve Linedance grevelinedance.dk
Herlev Herlev Linedance hcdc.dk
Herlev Linedance 4 Fun linedance4fun.dk
Ishøj Ishøj Linedance ishojlinedance.dk
Lyngby The Hill Dancers thehilldancers.dk
Solrød Solrød – Havdrup Linedancers solrod-havdrup-linedancer.dk
Valby Funny Boots Linedance funnyboots-linedance.dk

Øvrige Sjælland, Lolland og Falster

Allerød Allerød Linedance alleroedlinedance.dk
Frederikssund Get it on liners getitonliners.com
Frederiksund Silver Star Linedancers silverstar-linedancers.dk
Frederiksværk All of Dance allofdance.dk
Fårevejle Midwest Linedancers midwestlinedancers.dk
Haslev Haslev Linedancers haslevlinedance.dk
Helsinge Gribliners gribliners.dk
Helsingør Kronborg Linedancers kronborglinedance.dk
Holbæk Hop-a-long Liners hopalong.dk
Hundested G.D.V. Hundested Linedancers hundestedfolkedans-linedance.dk
Kalundborg Kalu Linedance kalulinedance.dk
Kirke Hyllinge Twostep Linedancers twostep-linedancers.dk
Niverød Red Liners red-liners.dk
Nykøbing Sjælland Dancing On Line dancingonline.dk
Næstved Kickin’ Heel kickinheel.dk
Ringsted Happy Feet Dancers happyfeetdancers.dk
Roskilde Roskilde Line Dance roskildelinedance.com
Roskilde Roskilde Square- & Linedance Club rsdc.dk
Slagelse All in One Dance allinonedance.dk
Slagelse Frontliners frontliners.dk
Vordingborg Happy Feet Linedance happyfeetlinedance.dk
Vig Odsherred Linedancers odsherredslinedancers.dk
Åstrup East Coast Linedancers eastcoastlinedancers.dk

Bornholm

Gudhjem Blue Jeans Linedancers blue-jeans.dk
Klemensker Dirty Boots dirty-boots.dk
Rønne Danseklub 2000 Bornholm danseklub2000.dk

Sverige

Ystad Y’town Line Dancers ytown-ld.se

Specielle Arrangementer

Bogense Bogense Linedancetræf bogenselinedanceevent.dk
Skærbæk Linedancetræf Skærbæk kursus-fritidscenter.dk/line-dance.dk

Øvrige links

Dansk Line Dance dansklinedance.dk
Linedance Kalender linedance-kalender.dk